Kim był Steve Jobs?

Kim był Steve Jobs?


Steve Jobs to człowiek, który stał się ikoną nowoczesnych technologii. Napisano o nim kilka biografii oraz nakręcono filmy, które weszły do kin. Dlaczego Jobs stał się sławny?

Przebłyski geniuszu

 

Steve Jobs urodził się w 1955 roku w San Francisco. Już jako nastolatek interesował się komputerami. Uczęszczał na spotkania klubu komputerowego, a następnie rozpoczął swoją pracę w Atari, gdzie projektował gry komputerowe. W tym czasie odkrył, że gwizdek dodawany do płatków śniadaniowych wydaje taką samą częstotliwość (2600 Hz) jak jeden z systemów telefonicznych. Wkrótce, Steve sprzedawał tzw. "niebieskie pudełka" za pomocą których można było dzwonić za darmo. Ten nieszablonowy sposób myślenia stał się podstawą sukcesu Jobsa. 

Sukces Apple

 

Najczęściej korzystamy z komputerów z zainstalowanym system operacyjnym Windows. Firma Steve'a, Apple, zaprojektowała nowy system Mac OS. Mało tego, stworzyła dla niego specjalne komputery zwane Mac, których unikalny design i graficzne rozwiązania sprawiały, że korzystało się z nich łatwiej. Firma Apple pod rządami Jobsa stała się informatycznym gigantem - magazyn Forbes nadał jej tytuł najsilniejszej marki na świecie w 2012 roku. 

Co to jest iPhone, iPad, iPod?

 

A jednak, Steve nie zrobił największej kariery na komputerach, ale na smartfonach, zwanych iPhone. Co to jest iPhone? To telefon komórkowy, jeden z nowoczesnych smartfonów - pełni funkcję telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej - to taki "minikomputer". Odróżniał się od innych smartfonów, tym samym czym MAC od innych komputerów - innowacyjnym systemem operacyjnym oraz unikalnym designem. Firma Apple wypuściła również odtwarzacz muzyczny iPod oraz serię tabletów iPad.

Niestety, Steve chorował na nowotwór trzustki, który doprowadził do jego śmierci 5 października 2011 roku.